STREFA UCZNIA

KONTAKT

BLOG

OFERTA

O NAS

STRONA GŁÓWNA

Korepetycje z chemii, biologii, matematyki, języka angielskiego
Czy zajęcia online mogą być lepszą opcją niż stacjonarne?

Przyzwyczajeni jesteśmy do standardowego sposobu nauczania. Do szkoły wychodzimy rano, spędzamy tam parę godzin, później zajęcia dodatkowe. Jedziemy przez miasto pod wskazany adres, gdzie odbywają się nasze korepetycje lub kursy. Siłą rzeczy zajęcia online są dla nas czymś nienaturalnym, mimo że za granicą często wykorzystuje się tę formę zajęć, aby uczyć na odległość. W świecie, gdzie komunikacja odbywa się za pomocą komputera, rozmowy kwalifikacyjne też, a coraz częściej nawet fizycznie nie musimy iść do pracy, bo możemy wykonywać swoje obowiązki w domu, czas na edukację przez Internet.

 

Jakie są plusy korepetycji online?

 

Większa dostępność i wybór korepetytorów to zdecydowany plus takiej formy zajęć. Nie musimy się ograniczać tylko do lokalnych ogłoszeń, możemy wybrać dowolnego nauczyciela z Polski lub nawet zza granicy, który spełnia nasze oczekiwania. Przy okazji możemy sprawdzić również opinię na temat danej osoby, co pozwoli nam zorientować się, czy możemy spodziewać się wysokiej jakości zajęć. Kolejny aspekt to czas. Na zajęcia stacjonarne trzeba dojechać. Często jest tak, że korepetycje z chemii mamy w jednym miejscu, korepetycje z matematyki w innym, a na korepetycje z biologii musimy przejechać z jednego końca miasta na drugi. Jest to dosyć uciążliwe, a w przypadku zajęć online wystarczy tylko kliknąć „połącz” lub „zadzwoń”. Gdyby policzyć ile czasu traci się na dojazdy na korepetycje, przykładowo około godziny tygodniowo, to w przypadku jednego roku szkolnego to aż 30 godzin! Można byłoby je poświęcić na naukę lub odpoczynek niż spędzać ten czas w autobusie lub pociągu. Dochodzi jeszcze komfort i poczucie bezpieczeństwa. Na pewno wiecie, jak stresująca jest zmiana otoczenia, kiedy idziecie do nowej szkoły. Tak samo jest na korepetycjach. Jest to dla nas obce środowisko, więc podświadomie nie czujemy się tak komfortowo, jak w czterech ścianach własnego pokoju. Na pewno łatwiej uczy się Wam przy biurku, przy którym siedzicie w ulubionym dresie, pod ręką macie ulubione mazaki i zakreślacze, a obok stoi szklanka gorącej herbaty. Znacznie przyjemniej niż w szkole. Na to właśnie pozwalają zajęcia online. Uczycie się w znanym dla siebie i bezpiecznym środowisku, a przestrzeń nauki organizujecie sobie tak, jak lubicie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasza podświadomość to dostrzega. Bardziej zrelaksowani, lepiej i szybciej przyswoimy wiedzę.

 

Czy wiele osób korzysta z tej formy zajęć?

 

Pokutuje nadal przekonanie, że korepetycje muszą mieć formę stacjonarną. Trudno przekonać do niej uczniów, a jeszcze trudniej rodziców, którzy na takie zajęcia wysyłają swoje pociechy. Bardzo często zgłaszają się do nas uczniowie, którzy bardzo chcą korzystać z oferowanych przez nas korepetycji i zajęć maturalnych, ale problemem jest odległość. Wielu z nich przekonuje się, aby spróbować tej formy zajęć i wtedy… są zachwyceni! Po jakimś czasie zwierzają się, że początkowo byli bardzo sceptyczni do zajęć online, ale teraz nie wyobrażają sobie innej formy. Doceniają to, że nie muszą wychodzić z domu, tym bardziej w zimowe wieczory, a zajęcia przebiegają w przyjaznym dla nich otoczeniu. Dużym atutem jest też dostępność prowadzących. Trudno dojechać na zajęcia na godzinę dwudziestą, a w przypadku korepetycji online nie jest to żaden problem i nawet o takiej godzinie można przeprowadzić zajęcia.

 

Sytuacje wyjątkowe

 

Spotykają nas różne sytuacje losowe. Czasem zdarzy się tak, że zachorujemy lub na przykład złamiemy nogę, co wymusza na nas rezygnację z zajęć. Czy wtedy musimy na tydzień lub nawet miesiąc rezygnować ze spotkań z korepetytorem? Istnieje wtedy ryzyko, że nie uda nam się zrealizować całego materiału. Co w przypadku przeprowadzki do innego miasta lub uczniów, którzy na co dzień mieszkają w mieście, gdzie uczęszczają do liceum, a na weekendy wracają na wieś do domu? Zdarzały się nam już niejednokrotnie takie sytuacje w przypadku osób korzystających z zajęć stacjonarnych, że losowe sytuacje nie pozwalały im na korzystanie z tej formy zajęć i wtedy bardzo chętnie przechodzili na formę online, dzięki czemu mogli uniknąć przerw w nauce lub zmiany nauczyciela.

 

Przy kolejnym wyborze korepetycji warto przemyśleć dostępne opcje. Nie każdemu taka forma zajęć przypadnie do gustu, każdy z nas ma indywidualne potrzeby i preferencje. Co jednak stoi na przeszkodzie, żeby spróbować i się przekonać? Być może to właśnie jest forma zajęć stworzona dla Ciebie.

 

Kursy maturalne online
02 maja 2018
18 kwietnia 2018
Nie każdy z nas mieszka w dużym mieście, gdzie dostęp do specjalistów  w swojej dziedzinie jest duży, a w ofertach zajęć można przebierać bez końca. Wielu uczniów pochodzi z mniejszych
27 kwietnia 2018
W czasach pozytywizmu w Polsce każdy „porządny obywatel” szczycił się znajomością przynajmniej języka francuskiego na poziomie umożliwiającym nie tylko prostą komunikację, ale też prowadzenie dyskusji na rozległe tematy. Oczywiście, takimi
02 maja 2018
Przyzwyczajeni jesteśmy do standardowego sposobu nauczania. Do szkoły wychodzimy rano, spędzamy tam parę godzin, później zajęcia dodatkowe. Jedziemy przez miasto pod wskazany adres, gdzie odbywają się nasze korepetycje lub kursy.
16 maja 2018
iżej przedstawiamy rozwiązania wszystkich zadań z tegorocznej matury z chemii na poziomie rozszerzonym (nowa formuła). Nasz ekspert dodatkowo krok po kroku omówił sposób rozwiązania każdego zadania, uwzględniając różne możliwości, a

Pozostałe artykuły

STREFA UCZNIA

KONTAKT

BLOG

OFERTA

O NAS

STRONA GŁÓWNA